Srbský deník Politika na nedělní titulní straně píše o české vesnici v Srbsku. Zmínka o české vesnici, která nese název Češko selo (což v překladu znamená Česká vesnice) je součásti článku o poklesu porodnosti v některých srbských vesnicích.

Češko selo představuje sídlo s nejvyšším procentuálním zastoupením Čechů v Srbsku. V roce 2011 se v této vesnici nenarodilo ani jedno dítě, píše Politika. Češko selo však není výjimkou, takových vesnic je v Srbsku třetina (1 458 z celkového počtu 4 709). Vesnice s českou menšinou je jen další v řadě vesnic, ve kterých dlouhodobě klesá počet obyvatel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V české vesnici v Srbsku se loni nenarodilo ani jedno dítě, píše srbský deník Politika na své nedělní titulní straně. Obrázek uvnitř novin ukazuje vesnici Češko selo a jednu z hlavních ulic pojmenovanou po Václavu Havlovi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.