První průzkumy po uzavření volebních místností, takzvané exit polls, předpovídají v parlamentních volbách v Gruzii vítězství miliardáře Bidziny Ivanišviliho a jeho sdružení Gruzínský sen. To mělo podle odhadů získat 51 procent hlasů, UNM prezidenta Saakašviliho podle stejných průzkumů volilo 41 procent lidí.

Saakašviliho strana se přesto prohlásila za vítěze a tvrdí, že bude mít nejméně 53 ze 73 křesel v parlamentu, která připadnou kandidátům voleným přímo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Parlamentní volby v Gruzii vyhrála podle prvních odhadů koalice Gruzínský sen. Podle výsledků propočítaných z průzkumů před volebními místnostmi opozice získala 51 procent hlasů, vládnoucí Sjednocené národní hnutí (UNM) prezidenta Michaila Saakašviliho mělo získat hlasy jen 41 procent voličů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.