Arsenij Baljajev v říjnu využil chyby v promo akci letecké společnosti Alitalia. Ta nabízela svým japonským klientům slevu 2500 korun. Ale slevový kód se dostal i k cestujícím z Evropy, kteří s pomocí internetového překladače mohli na japonských stránkách společnosti pořídit letenky do některých destinací zadarmo. Z Milána mohli odletět do New Yorku za 1500 korun. Chyby po celém světě využilo 30 tisíc lidí. Zákazníci, kteří letěli v listopadu, žádné problémy neměli.

Cestující z Prahy odletěli bez problémů, na cestě zpátky je ale v neděli čekala komplikace, i když měli v ruce platnou letenku. "Paní u přepážky nám řekla, že u nás má nějakou chybu. Systém ukazoval, že letenka stojí 132 eur, že jsme údajně měli zaplatit 76 a máme doplatit dalších 56," líčí své zkušenosti z milánského letiště Arsenij Baljajev. Žádnou takovou částku přitom vůbec neplatil. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.