Když nezávislý fotograf Robert Tapper přijel do Kyjeva, překvapilo ho, jak výborně ve městě funguje zázemí pro demonstranty a co všechno mají protestující k dispozici. "Je tu plno jídla nebo cigaret, demonstranti v první linii dostávají zdarma dokonce i kredit na telefon," popisuje dokumentarista v rozhovoru pro IHNED.cz.

Jedenatřicetiletý Tapper strávil několik nocí přímo na barikádách v ulici Hruševského, v centru dění.

A potkal se tam také s radikály z hnutí Pravý sektor. "Přišli a začali hajlovat. ,Ježišikriste,‘ řekl jsem si. ,Proč? Vždyť Adolf Hitler byl dobrý člověk,‘ otočil se na mě muž, který stál vedle a sympatizoval s nimi. Někteří z lidí na ulici Hruševského jsou velcí nacionalisté a antisemité…" vzpomíná.

V Kyjevě je Robert Tapper už pátý týden. Zaměřuje se hlavně na humanitární a sociální fotografii. Kvůli projektu "Portréty, Ľudia z Hruševskeho" si na barikádách zřídil dokonce provizorní ateliér. V úterý mu ale shořel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.