Moskva je připravena bojovat o Krym, aby ochránila tamní etnické Rusy a námořní základnu v Sevastopolu. Deníku Financial Times to řekl vysoký státní úředník. Na poloostrově, který náleží Ukrajině, tvoří Rusové většinu obyvatel a v sevastopolském přístavu sídlí ruská a ukrajinská loďstva.

"Pokud se Ukrajina rozdělí, vyvolá to válku. V tom případě nejdříve ztratí Krym, protože tam vstoupíme a budeme ho bránit, stejně jako jsme to udělali v Gruzii," cituje britský deník ruského představitele. Naráží tím na krátkou rusko-gruzínskou válku v roce 2008, po které Rusko oficiálně uznalo samostatnost Jižní Osetie a Abcházie a umístilo tam své vojenské základny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.