Pokorným a spontánním chováním a zaměřením na nejchudší a nejslabší se snaží obnovit důvěru v římskokatolickou církev. A daří se mu to více než dobře. Papež František, který byl do čela církve zvolen před rokem, 13. března 2013, boří mnohá tabu a jeho nástupem do funkce začala ve Vatikánu nová éra.

Papež se často obrací k nevěřícím i k příslušníkům jiných církví, navazuje kontakty s obyčejnými lidmi a jeho usměvavá tvář je podle většinových názorů symbolem nové, méně dogmatické a otevřenější podoby katolické církve.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Papež František zastává už rok funkci hlavy církve. Během této doby si získal oblibu věřících i nevěřících především svou pokorou a spontánností, díky nimž mu řada lidí odpustila i některé kontroverzní výroky. Připomeňte si papežovy činy, kterými překvapil svět.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.