Část zaměstnanců veřejného sektoru ve švédském Göteborgu bude pracovat pouze 6 hodin denně. Ve Švédsku, kde je obvyklá pracovní doba o hodinu delší, tak chtějí otestovat, jaký bude mít kratší pracovní doba vliv na výkonnost pracovníků.

Cílem testu je vytvořit zdravější, šťastnější a levnější pracovní sílu, tvrdí místostarosta Göteborgu Mats Pilhem. "Doufáme, že zaměstnanci si budou vybírat méně zdravotní dovolené a díky kratším pracovním dnům se budou cítit lépe mentálně i fyzicky," vysvětlil Pilhem serveru The Local.

Radnice bude sledovat dvě skupiny zaměstnanců – jedna bude pracovat pouze šest hodin, zatímco kolegové z druhé skupiny se budou držet obvyklé pracovní doby. Zaměstnanci z obou skupin budou dostávat stejný plat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.