Bulharský premiér Plamen Orešarski ve středu v parlamentu oznámil rezignaci na svou funkci. Podle agentury APA se na odstoupení sociálně liberální vlády bulharští politici dohodli na konci června při jednáních o východisku ze současné krize. Cesta k předčasným volbám je tak volná, termín je již stanoven na 5. října.

Parlament v Sofii bude pravděpodobně o premiérově rezignaci hlasovat ve čtvrtek. Rozpustit by se pak měl zákonodárný sbor 6. srpna. Podle bulharské ústavy se poté řízení země ujme přechodná vláda, která připraví předčasné volby.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle očekávání rezignoval na svou funkci bulharský premiér Orešarski. Na odstoupení vlády se politici dohodli už na konci června. V srpnu by mělo dojít k rozpuštění parlamentu, řízení země se poté ujme přechodná vláda a připraví předčasné volby.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.