Rada federace, tedy horní komora ruského parlamentu, schválila návrh zákona s protiamerickými sankcemi včetně zákazu adopcí ruských dětí Američany. Aby zákon vstoupil v platnost, musí ho ještě podepsat prezident Vladimir Putin. Ten už se nechal slyšet, že pro normu má pochopení, jednoznačně ale neřekl, zda ho skutečně podepíše.

Právní předpis už dříve přijala dolní komora – Státní duma. Horní komorou, které dominují spojenci Putina a členové vládnoucí strany, prošel zákon hladce, poměrem hlasů 143:0.

"Jsem přesvědčený, že veškeré zahraniční adopce škodí naší zemi," řekl po hlasování ruský komisař pro práva dětí Pavel Astakhov. Kromě samotných adopcí zákon počítá také se zákazem ruských politických organizací, které přijímají peníze od USA.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.