Ruské ministerstvo obrany navrhuje, aby vysokoškoláci mohli přes léto podstoupit vojenský výcvik. Jeho cílem je zejména mít k dispozici vysokoškolsky vzdělané občany se znalostmi moderního boje, kteří by se tak mohli stát spolehlivými důstojníky v záloze. Informoval o tom deník Vedomosti.

Ministerstvo je v kontaktu se vzdělávacími institucemi, ty navrhly, aby studenti především technických oborů mohli během tří let podstoupit tříměsíční letní vojenský výcvik. Rusko má přitom stále povinnou vojenskou službu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ruští vysokoškolští studenti by mohli místo prázdnin cvičit v armádě. Navrhlo to tamější ministerstvo obrany. Rusko tak hledá způsob, jak armádě dodat dobře technicky vzdělané záložníky. Studenti se ale brání, že by to značně ovlivnilo výsledky jejich studia.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.