Vladimir Putin oznámil, že hodlá vbrzku udělit milost bývalému ropnému magnátovi Michailu Chodorkovskému. Oznámila to agentura RIA Novosti, podle které tak prezident vyhoví žádosti odsouzeného.

"Michail Borisovič Chodorkovskij měl v souladu se zákonem napsat příslušný dokument - žádost o milost. Dlouho tak neučinil, nedávno mě ale o omilostnění požádal," prohlásil ruský prezident na závěr čtvrteční víc než čtyřhodinové tiskové konference, během které tradičně bilancuje uplynulý rok.

Chodorkovskij mu prý napsal dopis. Jako důvod své milosti měl uvést humanitární důvody. Chodorkovského advokáti sice tvrdí, že jejich klient o milost nežádal, což však prezidentovi nebrání, aby ji udělil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ruský prezident Putin vzkázal, že chce omilostnit bývalého ropného magnáta Michaila Chodorkovského. Ten byl v kritizovaném soudním procesu odsouzen k jedenácti letům vězení za finanční a daňové delikty. V roce 2004 označil magazín Forbes Michaila Chodorkovského za nejbohatšího muže Ruska.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.