Rusko povede tvrdě, důsledně a s jistotou boj s teroristy až do jejich úplného zničení. V novoročním poselství ruskému národu, které pronesl v Chabarovsku na Dálném východě, to v úterý prohlásil prezident Vladimir Putin. Reagoval tak na krvavé teroristické útoky v jihoruském Volgogradu, které si krátce před koncem roku vyžádaly 34 mrtvých a víc než sto zraněných.

Putin letos na rozdíl od minulých let pronesl nečekaně dva novoroční projevy, byť z velké části identické. V prvním, předtočeném zjevně několik dní před Novým rokem, se o volgogradských atentátech nezmínil.

Památku mrtvých, kteří zahynuli při atentátech na volgogradském nádraží a v linkovém trolejbusu, uctil až ve druhém projevu, který před kamerami hlavních ruských televizních stanic pronesl živě v úterý krátce před půlnocí místního času (před 13:00 SEČ) v Chabarovsku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.