Policisté a příslušníci dobrovolnické kozácké hlídky ve středu v Soči násilně rozehnali happening punkové skupiny Pussy Riot. Na Twitteru to oznámil mluvčí skupiny Pjotr Verzilov.

Při zásahu bylo podle jeho informací několik lidí převezeno k ošetření do nemocnice. Kozáci dívky bili obušky a do očí jim stříkali slzotvorný plyn. Incident se odehrál v sočském přístavu.

Podle informace členky Pussy Riot Naděždy Tolokonnikovové nesly dívky nad hlavami transparent s nápisem "Soči 2014" a zpívaly píseň Putin nás naučí milovat svou vlast. Zásah byl podle ní neobyčejně tvrdý. "Bili nás klacky a stříkali pepřovým sprejem," napsala Tolokonnikovová na Twitteru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dvě členky Pussy Riot zadržela v úterý v Soči policie pro podezření z krádeže. Podle nich byly na výslechu už potřetí. Ve středu je rozehnala kozácká hlídka, když zpívaly Putin nás naučí milovat svou vlast. Podle nich je kozáci bili klacky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.