Nejvyšší představitel Slovenska Ivan Gašparovič se stal vítězem ankety Nejhloupější celebrita 2012. Hlasování mezi čtenáři uspořádal bulvární list Nový Čas, který o výsledcích informoval na svém webu. Prezidentská kancelář se prý k výsledkům šestého ročníku ankety zatím nevyjádřila.

Hlavu státu "proslavila" přeřeknutí, která poznamenala jeho veřejné projevy. Rok 2012 byl prý v tomto ohledu mimořádný, a světlo světa tak spatřila vyjádření jako "Organizace spojených nádorů", nebo "Máte to bílé na černém", píše cas.sk.

List zároveň zveřejnil i "hitparádu" Gašparovičových přebrebtů.

Gašparovič podle webu dostal přes 36 procent odevzdaných hlasů a porazil tak s přehledem další slovenské politiky, tváře ze showbyznysu či účastníky opblíbených reality show, které čtenáři zvolili do první desítky.

Tu se shodným počtem 2,08 procenta hlasů uzavírají zpěvák Patrik "Rytmus" Vrbovský a hudební producent Jaroslav Slávik, kteří byli mimo jiné porotci v televizních talentových soutěžích Česko Slovenská Superstar, respektive Česko Slovensko má talent.

Předloňským vítězem anekty se stal šéf slovenských lékařských odborů Marián Kollár. Ten označil za okupanty české armádní lékaře, kteří na Slovensku během stávky doktorů vypomáhali.

TOP přeřeknutí slovenského prezidenta podle listu Nový Čas:

"Tam to máte všetko biele na čiernom." (odpověď na otázku okolo výměny šéfa prokuratury)

"Rozhodnúť sa kandidovať do funkcie prezidenta hlavy štátu nikdy nie je jednoduché." (při oznámení své druhé kandidatury na prezidenta Slovenska)

"Za najvážnejšiu otázku pri stabilizácii regiónu západného balkónu... ehm... Balkánu..." (při projevu Valného shromáždění v newyorském sídle OSN)

"Ja som skoro 400 dní absolvoval cestami po Slovensku, čo je skoro jeden rok kompletne." (v pořadu stanice TA3 V politike)

"Na druhej strane si myslím, že Slovensko niekedy, žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, že na Slovensku predsa len tá pracovná sila je ešte stále lacnejšia a teraz, chvalabohu, že je lacnejšia." (odpověď na téma srovnání pracovních podmínek)

"Odpoviem vám dvoma slovami - áno, máte pravdu." (odpověď na otázku ohledně snižování kvality školství)

"Chcem vám poďakovať za podporu pri organizovaní stretnutia s novou hlavou katolíckej cirkvi pápežom Dominikom XVI." (k návštěvě papeže Benedikta XVI.)

"Ja som veľmi rád, že aj v Organizácii spojených nádorov, názorov, spojených nádor... spojených národov..." (na tiskové konferenci se slovinským prezidentem Danilom Türkem)

"Myslím sociálne... cítim sociálne a myslím národne." (popletené motto své vlastní volební kampaně)

Související