Obranná zpravodajská agentura (DIA) americké armády představila nový projekt. Snaží se vytvořit rozsáhlou špionážní síť, která má co do velikosti konkurovat CIA.

Jak napsal list Washington Post s odvoláním na nejmenovaný zdroj, DIA chce naverbovat 1600 zpravodajů a "sběračů" informací, které pošle do celého světa. Celkové číslo nezahrnuje jen agenty v utajení, mezi nimi budou také armádní atašé a další "řadoví" zaměstnanci.

Americké úřady přesto tvrdí, že pětiletý plán počítá s vytvořením nové generace špionů. Budou sice trénováni v CIA a někdy se připojí k misím speciálních komand americké armády, od ministerstva obrany ale budou mít vlastní tajný úkol.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.