Po masakru ve škole v connecticutském Newtownu americká média žijí sporem o možné omezení prodeje zbraní. Část Američanů volá po přísnějších zákonech, další považují striktnější legislativu za omezování svobody.

Novináři z lokálního serveru The Journal News přišli v předvánočním víkendu s kontroverzním materiálem. Zveřejnil článek s interaktivní mapou, kde jsou uvedená jména i adresy obyvatel okresů Westchester a Rockland, kteří mají oprávnění k držení ručních střelných zbraní. Data získali standardní cestou, informace o držitelích těchto povolení jsou veřejně dostupná, píše server americké CNN.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.