Až sto šedesát lidí bylo pravděpodobně zraněno při výbuchu v továrně na hnojiva ve městě West v americkém Texasu, o život přišlo až 15 lidí.

Ve městě přitom žije početná komunita potomků českých přistěhovalců. Mezi zasahujícími hasiči byl i místní starosta Tommy Muska, který vyzval obyvatele města, aby raději nevycházeli ze svých domů.

Jak uvedl na svolané tiskové konferenci policejní mluvčí z nedalekého městečka Waco William Patrick Swanton, záchranáři našli pohřešovaného strážníka, který působí také jako hasič. Stále ale pátrají po třech až čtyřech hasičích.

O zástupcích továrny nemají prý policisté žádné zprávy. Nevědí ani, kde je ředitel továrny a zda o výbuchu vůbec ví. Podle nich ale pravděpodobně žije někde ve městě West. "Stále nevíme, jak to vypadalo v té továrně před výbuchem," připustil Swanton.

Případy rabování

Ohlásil také, že policisté evidují několik případů rabování, kterého se prý dopouštějí "lidé z ulice".

Vědí prý i o možnosti opětovného vznícení v areálu továrny. "Víme, co tam je...  Myslím ale, že je to pod kontrolou," dodal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Bylo to, jako když vybouchne atomová bomba," popsal explozi Tommy Muska, starosta texaského města West. Exploze továrny na hnojiva poškodila desítky přilehlých budov, včetně školy nebo domova důchodců. Zraněných mohou být až stovky. Na místo míří český velvyslanec v USA Petr Gandalovič.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.