Muž, který odložil svůj hamburger, aby pomohl trojici unesených žen na svobodu, se už o účty za stravu v rodném městě nikdy nebude muset starat. Více než tucet restaurací v Clevelandu ve státě Ohiu se rozhodlo takto uctít místního hrdinu.

Žoviální Charles Ramsey se počátkem měsíce stal hvězdou televizních obrazovek a internetu poté, co pomohl na svobodu první z trojice pohřešovaných žen. Při líčení příhody neopomněl poznamenat, že zrovna jedl "něco od McDonald's", když zaslechl volání o pomoc.

Odložil jídlo a vykopl dolní část dveří, aby dáma v nesnázích mohla i se svou dcerkou prchnout ze zajetí, kde strávila asi deset let, spolu s dalšími dvěma ženami.

"S jídlem si Charles Ramsey už nemusí lámat hlavu. Muž, který se postaral o útěk unesených obětí v Clevelandu, dostal už doživotně hamburgery zdarma od místních restaurací a McDonald's mu nabídl bezplatné stravování pro další rok," poznamenal web The Inquisitr.

"Chceme vzdát čest místnímu hrdinovi... Přestal jíst a pomohl těm ženám. Až zase bude jíst venku, má hned několik možností, kde si bude moct vychutnat svůj burger," řekl pro list Plain Dealer majitel jedné clevelandské restaurace Scott Kuhn.

Server připomněl, že Ramsey neměl vůbec zájem o odměnu za nalezení pohřešovaných žen. Jen prohlásil, že peníze nechce a že by je měly dostat oběti. 

Ramsey pomohl Amandě Berryové, Gině DeJesusové a Michelle Knigtové uprchnout z domu Ariela Castra, který teď čelí obvinění ze spáchaných zločinů. I únosce byl shodou okolností zatčen zrovna před místní restaurací McDonald's.

Restaurace, kde Ramsey pracoval jako umývač nádobí, se původně rozhodla na počest hrdiny vymyslela speciální hamburger, ale posléze se restaurace a jídelny shodly, že si zaslouží více. Ramsey je prý teď na cestách, ale až se vrátí, tak dostane zákaznickou kartu zajišťující doživotní přísun hamburgerů bez placení.

Související