Tahle zpráva hodně připomíná knihu Digitální pevnost Dana Browna. Ten postavil děj kolem tajného a dokonalého počítače TRANSLTR na dešifrování elektronické pošty, který obsluhuje utajená sekce americké agentury pro bezpečnost (NSA).

Podle amerického deníku The Washington Post NSA skutečně vyvíjí moderní počítač, který by prolomil skoro jakýkoli typ šifrování, který chrání bankovní, lékařské, obchodní nebo vládní údaje z celého světa.

List se odvolává na dokumenty poskytnuté Edwardem Snowdenem, bývalým spolupracovníkem NSA. 

Práce na novém počítači, který má být rychlejší než jakýkoli klasický počítač, probíhá v laboratoři ve městě College Park v Georgii. Program s názvem Pronikání k těžkým cílům spadá pod utajované smlouvy a má stát 79,7 milionu dolarů. Tedy asi 1,6 miliardy korun. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.