Sedmiletá Charlotte Figiová mívala až 300 epileptických záchvatů týdně. Trpí totiž zvláštní formou nemoci zvanou Dravetův syndrom. Před dvěma lety se ale začala léčit speciálním preparátem z konopí, pojmenovaným po ní "Charlotte's web", a počet jejích záchvatů se snížil na jeden za týden.

"Její mozek se uzdravuje. Může jezdit na koni, lyžovat, malovat a tančit. Je šťastná," uvedla její matka.

Neziskové organizaci z Colorada, která "Charlotte's web" vyrábí, nyní volají rodiče dětí s podobným onemocněním z celých Spojených států, aby si olej obsahující kanabidiol objednali.

Stovka se jich kvůli tomu do prvního státu USA, který legalizoval marihuanu, už dokonce přestěhovala, dalších sto sedmdesát rodin o tom přemýšlí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poté, co americké Colorado začátkem ledna legalizovalo marihuanu, se do státu přistěhovalo sto rodin s dětmi, které trpí epilepsií. Lákají je totiž léčivé produkty z konopí. Jejich nežádoucí účinky ale zatím nikdo nestudoval, varují lékaři.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.