Administrátoři otevřené internetové encyklopedie Wikipedie zakázali americkému Kongresu editovat články. Wikipedie podle BBC trestá pracovníky Kongresu za „neustálé a narušující úpravy“.

Desetidenní blokace přichází poté, co vyšlo na povrch, že někdo neustále a často nesmyslně upravuje články o politicích, byznysmenech i událostech, jako je atentát na prezidenta Johna Fitzeralda Kennedyho.

Americká sněmovna reprezentantů byla za podobný vandalismus už dříve zablokovaná, prozrazují ji IP adresy tamních počítačů, které jsou veřejně známé. Sérii úprav v encyklopedii odhalil účet na sociální sítí Twitter. Účet @congressedits shromažďuje všechny změny, které provedou počítače s IP adresou z Kongresu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pracovníci amerického Kongresu nesmyslně upravovali velmi mnoho článků na internetové encyklopedii Wikipedie, odhalily je IP adresy. Zakladatel sítě Jimmy Wales tomu říká vandalismus, administrátoři zablokovali na 10 dní všechny kongresové počítače.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.