Obměněný kabinet řeckého premiéra Jorgose Papandrea v noci na středu ustál hlasování o důvěře. Poslanci rozhodovali za situace, kdy země eurozóny daly Řecku jasně najevo, že od nich neuvidí další finanční pomoc bez dalších plánovaných úspor a slíbené privatizace.

Hlasování o důvěře vládě, v níž hlavní změnu představovalo obsazení postu ministra financí Papandreovým dlouhodobým kritikem Evangelosem Venizelosem, začalo v úterý pozdě večer.

Podle agentury AP důvěru obměněnému kabinetu ve středu časně ráno místního času vyjádřilo 151 poslanců ve 300členném parlamentu, 143 bylo proti a dva se hlasování zdrželi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Až do pozdního večera čekala vláda řeckého premiéra Jorgose Papandrea na svůj osud, nakonec ale hlasování o nedůvěře těsně ustála. Nyní ji čeká schvalování balíku úsporných opatření, proti němuž se v zemi masivně demonstruje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.