Horkou chvíli zažila v neděli Natalija Rachimovová, která dohlížela na průběh ruských parlamentních voleb v sněhem zaváté uralské republice Baškirsko. Jako opoziční pozorovatelka za Komunistickou stranu jen dělala svou práci, když upozornila na narušení řádného průběhu voleb. Hned na to ji místní úřady vykázaly ven.

"Měla moc velký odznak," zdůvodnily oficiálně Rachimovové vyloučení úředníci ve stotisícovém městě Oktjabrsky, vzdáleném asi 180 kilometrů od hlavního města Ufy. Spolu s ní se na základě stížnosti představitelů Putinova Jednotného Ruska museli z volební místnosti poroučet i další komunističtí pozorovatelé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.