Obyvatelé městečka Wu-kchan se živí hlavně rybolovem, poslední tři měsíce ale zasvětili boji s místními úřady. A že se nedají jen tak odradit, poznali už i policisté, kteří byli na jihovýchodní pobřeží vysláni.

Rebelové ve čtvrtek pokračovali dalším protestem. Vedle prozkoumání zkorumpovaných prodejů půdy chtějí, aby byla řádně prošetřena i smrt jednoho ze zadržených obyvatel, který s policisty vyjednával.

V úsilí je nezastavilo ani násilné obklíčení policisty, ke kterému došlo o víkendu. Lidé tak nyní mají zásoby jídla a pití zhruba na příštích deset dní. Policie totiž nepouští nikoho dovnitř, ani ven, píše list Daily Telegraph.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Policie drží demonstranty ve městě a nepouští je ven. Obyvatelé tvrdí, že jim zbývá jídlo a pití zhruba na deset dní. Sami Číňané ale o velkém vzdoru nevědí - vláda totiž cenzuruje internet a po zadání názvu města do vyhledávače se nezobrazují žádné výsledky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.