Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje hlubší integraci Evropy směrem k politické unii, a to i za cenu, že kvůli odporu některých států dojde k vytvoření dvourychlostní EU. 

K hlubší integraci by pak podle ní měla směřovat jen ta "rychlejší" část Evropy.

"Potřebujeme víc Evropy. Potřebujeme nejen měnovou unii, ale také takzvanou fiskální unii - jinými slovy více společné rozpočtové politiky," řekla Merkelová v rozhovoru pro německou veřejnoprávní televizi ARD.

"A hlavně potřebujeme politickou unii, což znamená předat postupně pravomoci Evropě a předat kontrolu Evropě."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pro hlubší evropskou integraci i za cenu vytvoření dvourychlostní Evropské unie se vyslovila německá kancléřka Angela Merkelová. V konečném důsledku by se podle ní měl evropský spolek postupně spojit ve fiskální i politickou unii.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.