Domy, které v Irsku zůstaly prázdné poté, co praskla realitní bublina, se budou bourat. Po skončení překotného stavařského boomu zůstalo asi 1850 domů nedokončených a přibližně v 294 tisících budov nikdo nebydlí.

Ministerstvo se teď pro ně snaží najít uplatnění. Buď se dokončí a prodají, převezmou je místní úřady, anebo se přemění v nízkonákladové bydlení pro sociálně slabé.

„V některých případech bude nejlepší úplně ty domy zbourat,“ řekla agentuře Bloomberg irská ministryně bydlení Jane O´Sullivanová.

Irská Národní agentura pro správu aktiv si na vyřešení problému vyčlenila 8 milionů eur. Domy, které i potom zůstanou bez užitku, se opravdu zbourají – hlavně ty na vsích a na okrajích menších měst – aby se půda opět mohla využívat k farmaření.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.