Asi stovka ruských psychologů, lingvistů a dalších vědců poslala otevřený dopis moskevskému soudu, kde probíhá proces s Pussy Riot. Ostře v něm kritizují klíčový posudek proti punkerkám, který si nechala vypracovat obžaloba.

"Vyznačuje se velkou banálností a částečně odkazuje na staré církevní projevy a slovníky," cituje dopis Rádio svobodná Evropa (RFE/RL). "Nemůže proto být vůbec považován za psychologickou či psycholingvistickou analýzu."

Prokuratura zažalovala punkerky z "výtržnictví... motivovaného nenávistí či nepřátelstvím vůči náboženství." Aby svoje rozhodnutí před soudem opodstatnila, zažádala si o odbornou expertizu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.