Moskevský soud projednávající odvolání členek punkové skupiny Pussy Riot proti dvouletému vězení zmírnil Jekatěrině Samucevičové nepodmíněný trest na podmíněný. Dvěma zbývajícím punkerkám - Naděždě Tolokonnikovové a Mariji Aljochinové - dvouleté odnětí svobody potvrdil. Dívky byly odsouzeny za protirežimní výtržnost v pravoslavném chrámu.

"Soud tímto způsobem uznal, že Samucevičová se může napravit i bez izolace," vysvětlila mluvčí soudu. Ten má během deseti dnů rozhodnout o místě, kde si Tolokonnikovová a Aljochinová začnou odpykávat trest.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Členka skupiny Pussy Riot Jekatěrina Samucevičová nebude muset do vězení, soud jí zmírnil původní trest dvou let za mřížemi na podmínku. Pro dvě další souzené punkerky původní rozsudek platí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.