Let k Mezinárodní vesmírné stanici, později na Měsíc a nakonec i na Mars. To všechno si Rusové slibují od nové supermoderní kosmické lodi, kterou představila státní agentura Roskosmos.

"Dokončili jsme návrh přelomové lodi. Brali jsme v úvahu, že nové plavidlo musí být schopné cestovat nejen na oběžnou dráhu Země, ale také na Měsíc a další místa ve vesmíru," řekl ruským médiím Vitalij Lopota, šéf společnosti RKK Energija vyrábějící kosmické lodě.

Náhrada za Sojuzy

Loď nové generace s pracovním názvem Budoucí pilotovaný dopravní systém má nahradit vesmírné lodě Sojuz, které vozí Rusy do kosmu už od konce 60. let minulého století. Sojuzy navíc využívají i Američané k cestě na ISS poté, co nedávno ukončili třicetiletý provoz raketoplánů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.