Čínskou armádu tvoří ze 70 % "malí císaři" – rozmazlení jedináčci, potomci rodin ovlivněných politikou jednoho dítěte, kterou Čína zavedla v roce 1979.

Pro čínské armádní stratégy je to důvod k obavám.

"Vojáci z generace jedináčků jsou zbabělci bez špetky bojovného ducha," napsal totiž nedávno deník Study Times blízký tamější komunistické straně.

A jeho slova potvrzují podle serveru Quarz.com také studie, které tvrdí, že psychika jedináčků se liší od psychiky dětí vychovávaných spolu se sourozenci.

Děti, které vyrůstaly samy, jsou údajně zhýčkané, pesimistické, neurotické, nedůvěřivé a špatně snášejí stresové situace, pro práci v armádě se tudíž nehodí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.