Někdejší panamský diktátor Manuel Noriega v úterý zažaloval společnost Activision Blizzard. Firma je vydavatelem a výrobcem počítačových her. Kritizuje, že ho vývojáři bez povolení použili jako postavu ve hře Call Of Duty: Black Ops II.

Server Courthouse News Service na svých stránkách napsal, že si v obžalobě osmdesátiletý Noriega stěžuje, že tvůrci využili jeho podoby bez jeho souhlasu k tomu, aby zvýšili popularitu a realističnost hry, což mělo vliv na vyšší zisky. Hra při svém vydání v roce 2012 po prvních 24 hodinách prodeje vydělala 500 milionů dolarů.

Podle obžaloby je ve hře vyobrazen jako negativní postava, která páchá ohavné zločiny v podobě únosů nebo vražd a tím byla poškozena jeho pověst. Vzniká falešný dojem, že vývojáři tím, že použili jeho pravé jméno i podobu, mají k podobným věcem povolení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.