„Přiložíte. Zaplatíte. Hotovo.“ Pod tímto heslem zve Google české novináře na představení nové služby pro uživatele operačního systému Android. Z pozvánky je zřejmé, že chce za dva týdny spustit platební systém Android Pay, který umožňuje bezkontaktní placení v obchodech i snadné platby na webu i v mobilních palikacích.

android pay v Česku

Placení mobilem je přitom podobné použití bezkontaktní platební karty – oba způsoby využívají technologii NFC a stejné platební terminály. Platbu mobilem místo PINu může chránit otisk prstů, pokud je telefon vybavený odpovídající čtečkou. Android Pay kromě podpory NFC vyžaduje operační systém Android ve verzi 4.4 a novější. Android Pay přitom není závislý na konkrétních mobilních operátorech a nevyžaduje speciální telefonní karty. Bezpečnost zajišťuje šifrování a fakt, že Android Pay nesdílí s obchodníky číslo karty, ale pouze bezpečnostní kód potvrzující platbu.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?