Mluvčí Navrátilové se sice k žalobě odmítl vyjádřit, ale naznačil, že daná věc ani "nestojí za odpověď". Píše o tom dnes britský deník Daily Mail.

Podle žaloby, podané u floridského soudu, odmítá devítinásobná wimbledonská vítězka navrátit část mnohamilionového majetku registrovaného na Laytonovou. Tento majetek zahrnuje i jeden starší model Mercedes Benz, tři terénní automobily, motorový člun, dva skútry a dvě terénní vozítka.

Dále prý Navrátilová odmítá vrátit dary v podobě šperků, keramiky, domácích mazlíčků, a dokonce i dvou brokovnic a jednoho revolveru.

Dvojice byla oddána při neoficiálním svatebním obřadu. Podle obžaloby se obě partnerky dohodly na tom, že si budou dělit napolovic veškerý majetek, který kterákoli z nich nabude během společného soužití.

Navrátilová se nesoudí poprvé

"Můj život se zhroutil ze dne na den bez jakéhokoli varování. Byla jsem vyhozena na ulici a zbylo mi jen oblečení, které jsem měla na sobě," zdůvodnila Laytonová svoji žalobu. "Teď je ze mě troska. Z těch společných osmi let nezbylo vůbec nic. Mívám noční můry. Myslím, že je to něco, z čeho se nikdy pořádně nedostanu. ... Teď chci jen spravedlnost za všechny ty ztracené a promarněné roky," dodala Laytonová.

Mluvčí slavné tenistky se k žalobě odmítl vyjádřit, protože jde o soukromou záležitost. Nicméně dodal: "Nesouhlasíme s jejími požadavky a nevěříme tomu, že by si vůbec zasloužily odpověď."

Soukromý život Navrátilové se tedy zřejmě bude opět probírat v soudní síni. Žaloba Laytonové se téměř shoduje s žalobou Judy Nelsonové, s kterou se tenistka rozešla v roce 1991 po více než sedmi letech. Nelsonová, jež kvůli Navrátilové opustila manžela a rodinu, se soudila o 7,5 milionů dolarů (téměř 140 milionů korun). Soud jí nakonec přiřkl polovinu.

Související