Favoritkou utkání by měla být o dva roky starší Venus, která má na dosah šestý titul a třetí v řadě na trávě All England Clubu.

"Hraje skvostný tenis," řekla před semifinále Tracy Austinová. Bývalá světová jednička se ale před finále přiklonila spíš na stranu Sereny. "Byla mou volbou už před turnajem. Když bude rozhodovat důraz a zarputilost, tak je o dvě procenta před Venus," uvedla.

Sama Serena se považuje před jednadvacátým vzájemným zápasem se sestrou za outsiderku. Přitom jejich bilance je zatím vyrovnaná 10:10 a v grandslamových finále Serena vede 5:2. "Ale cítím, že tady nemám ve finále co ztratit. Venus hraje skvělý tenis," podotkla.

Jejich rozvedení rodiče, matka Oracene Price a otec Richard, nedokázali jmenovat jednu ze svých dcer, která vyhraje. "Jedno vím jistě, vyhraje Williamsová," usmál se jen Richard Williams, který již tradičně zápas nebude sledovat a raději z Londýna poletí domů. "Serena nesnáší porážky, ale vyhraje ta s klidnější myslí," mínila jejich matka.

Venus už vyhrála ve Wimbledonu 20 zápasů po sobě. Hra na trávě v jejím provedení vypadá nesmírně jednoduše. "Jde to bez křeče, ale na nějaké klopýtnutí člověk nesmí myslet. A stejné to bude ve finále, prostě musím hrát dobře, abych mohla vyhrát," konstatovala.

Podle hlasování asi tisícovky lidí na webu ženské tenisové federace by měla ale vyhrát Serena. "Mám před ní nesmírný respekt. To přetrvává od začátku, jinak jsme obě stejné hráčky, protože jsme měly stejného učitele," podotkla Venus. "Serena je nebezpečná, i když třeba nehraje dobře. Budu připravena na velký boj," doplnila.

Obě tenistky si společné finále moc přály. Podle svých slov se na dvorci rychle oprostí od toho, že na druhé straně stojí sestra. "Když vám přiletí po super servisu zpátky tvrdý vítězný úder, tak si hned uvědomíte, že máte proti sobě skvělou hráčku," řekla Venus.

Související