Juan Martin del Potro v souboji jedniček porazil po setech 6:4, 6:4, 6:4 Tomáše Berdycha a vyrovnal tak stav zápasu ve čtvrtfinále Davis Cupu mezi Českem a Argentinou na 2:2.

Pátý hráč světa potvrdil svou současnou formu, když stejně jako v pátek Ivo Minářovi, nedal šanci ani Berdychovi. Oba hráči zůstali na kurtu pouhé dvě hodiny a tři minuty.

Pro Berdycha, který se snažil stejně jako v pátek proti Monakovi zlomit nepříznivý stav odchodem do šaten v přestávce mezi sety, je to vůbec nejrychlejší porážka v Davis Cupu.

Nyní je tak vše na Štěpánkovi. V zápase dvojek obou mužstev půjde českému týmu o to, aby se po třinácti letech dostal do semifinále. Tam by v září narazil na vítěze duelu Chorvatsko - USA.

Del Potro nedal hned v úvodu Berdychovi šanci

Do úvodní nedělní dvouhry za stavu 2:1 pro české tenisty vstoupil lépe Argentinec. Ten hned v prvním gamu sebral čistou hrou Berdychovi servis a poté zápas bez potíží dohrál k vítězství 6:4 v prvním setu, když jej příznačně zakončil esem.

Del Potro především díky výbornému podání nedával Berdychovi šanci na brejk ani v úvodu druhém setu. Naopak svými úspěšnými returny a přesnými údery od základní čáry deptal českého tenistu při jeho servisu.

Prokázal to ve třetí hře, když za stavu 30:30 nejdříve skvěle zareturnoval a pak přesným prohozem získal další brejk. O dvě hry později si vynutil další dva brejkboly, a přestože první neproměnil, druhý už ano a dostal se do vedení 4:1.

Další hru vyhrál čistou hrou a s Berdychem to vypadalo špatně. Při svém servisu však zabojoval, využil po dlouhé přetahované svůj čtvrtý gejmbol a dodal si potřebné sebevědomí.

Ve druhém setu se blýskla Berdychovi jiskra naděje

Při Del Potrově servisu si vypracoval první brejkbol, a přestože jej Argentinec odvrátil, Berdych dvěma povedenými returny snížil na 3:5. A když v dalším gamu uhrál čistou hru vypadalo to na velký obrat.

Pátý hráč světa si ale znovu pomohl podáním. První setbol nevyužil kvůli dvojchybě a Berdych byl blízko odvrácení i toho druhého, jenže i kvůli výkřiku z publika poslal halfvolej do sítě.

To povzbudilo Del Potra v úvodu třetího setu, když si vypracoval brejkbol, jenže zareturnoval do sítě a Berdych pak dvěma úspěšnými servisy odvrátil zkázu.

Té však nezabránil v klíčové deváté hře, když nejdříve nedokázal z metru přehodit síť a Del Potro brejkbol hned proměnil. Při svém podání pak nedal Berdychovi ani šanci na prodloužení zápasu a i třetí set vyhrál v poměru 6:4.