První hráč světa porazil v New Yorku ve čtvrtfinále Švéda Robina Söderlinga 6:0, 6:3, 6:7 a 7:6 a po čtyřiadvacáté v kariéře si na grandslamu zahraje semifinále. V něm bude jeho soupeřem Srb Novak Djokovič.

Federer vyhrál na US Open 39. zápas v řadě a dvě další výhry ho dělí od šestého titulu po sobě, čímž by napodobil Billa Tildena.

Djokovič si ve čtvrtfinále poradil ve čtyřech setech se Španělem Fernandem Verdaskem a poprvé se letos na grandslamové akci dostal do semifinále.

"Je to úleva, že jsem zase mezi elitní čtyřkou a doufám, že budu schopen rovnocenně čelit Federerovi," řekl srbský hráč.

Ženské finále bude mít překvapivé jméno

Ve dvouhře žen zarmoutila vyprodaný centrální kurt Caroline Wozniacká, když ve čtvrtfinále vyřadila domácí naději Melanii Oudinovou dvakrát 6:2.

Sedmnáctiletá Američanka, která v předchozích kolech vyřadila třeba Rusky Jelenu Dementěvovou a Marii Šarapovovou, tentokrát příliš chybovala a nemohla se spolehnout na servis.

"Snad se sem za rok vrátím a dostanu se ještě dál. Letos jsem tady získala hodně zkušeností," řekla fanouškům zklamaná Oudinová.

O dva roky starší Wozniacká se při rozhovoru na dvorci Arthura Ashe, kde zápas sledovalo 23 tisíc lidí, omlouvala za vyřazení domácí hvězdy.

"Většina z vás chtěla, aby Melanie vyhrála, ale snad jsem si získala hodně vašich srdcí a budete mi v příštím kole fandit," dodala.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Muži: Federer (1-Švýc.) - Söderling (12-Švéd.) 6:0, 6:3, 6:7 (6:8), 7:6 (8:6), Djokovič (4-Srb.) - Verdasco (10-Šp.) 7:6 (7:2), 1:6, 7:5, 6:2.

Ženy: Wozniacká (9-Dán.) - Oudinová (USA) 6:2, 6:2.

Čtyřhra - semifinále:

Muži: Bhúpathí, Knowles (3-Indie/Bah.) - Mirnyj, Ram (5-Běl./Izr.) 6:4, 6:2.

Související