Dramatický zápas se špatným začátkem a výborným koncem odehrál srbský tenista Novak Djokovič ve svém úvodním zápase v Turnaji mistrů v Londýně. Drama, které začalo lépe pro jeho ruského soupeře Nikolaje Davyděnka, nakonec přineslo výhru jemu. Přitom Davyděnko byl téměř ve všech vyrovnaných statistikách zápasu lepší, až na první podání. Snažil se také víc útočit, ale v závěru mi scházelo víc klidu.

Poté, co ve třetím setu při Djokovičově podání dokázal vyrovnat na 5:5, polevil v soustředění a při svém servisu všechny míče vyházel z krutu. V utkání loňských finalistů turnaje pro nejužší elitu světového žebříčku, tak opět zopakoval vítězství srbský hráč, který si po utkání se svým soupeřem u sítě vyměnil tričko.

V pondělí vstoupil do turnaje deblů také česko-indický pár Lukáš Dlouhý - Leandro Paes, ale neuspěli. Za hodinu a půl podlehli polsko-rakouské dvojici Kubot, Marach 4:6 a 6:7. "Měli jsme hodně šancí a nevyužili jsme žádnou," přinesla agentura ČTK Dlouhého hlas. "Rozhodující bylo, že jsme si v prvním setu prohráli dvakrát servis. Nepovedl se nám začátek, především mně," prohlásil.

Skupina B: Djokovič (3-Srb.) - Davyděnko (6-Rus.) 3:6, 6:4, 7:5

Čtyřhra - skupina B: Dlouhý, Paes (4-ČR/Ind.) - Kubot, Marach (6-Pol./Rak.) 4:6 a 6:7.