V chladu, ale jinak v pohodě, se chystají tenisté Česka a Španělska v Barceloně na finále Davisova poháru, které začíná v pátek. K dispozici mají oba týmy antukové kurty v hale Sant Jordi i druhý, tréninkový, který byl postaven na parkovišti za halou. Příravu tak trochu klazí jen teploměr, který ukazuje 16 stupňů.

Nadal: Záda budou v pohodě

Ve španělském celku se už zapojil do přípravy i druhý tenista světového žebříčku Rafael Nadal, který po návratu z Turnaje mistrů v Londýně, na němž nezískal ani set, už naplno trénuje. "O špatné náladě může být řeč jedině v pondělí, ale to nechci," řekl Nadal s úsměvem. Z Turnaje mistrů se vrátil s bolavými zády, ale prý nejde o nic vážného. "Soustředím se na to, abych si zvykl na povrch a pomohl týmu obhájit salátovou mísu," dodal.

Letošní vítěz Australian Open už trénuje dva dny pod dohledem svého strýce a trenéra Toniho Nadala. "Je vidět, jak si rychle na antuce zvyká, a jeho hra jde nahoru," řekl kouč.

Hodně se spekuluje, zda nastoupí Fernando Verdasco. Devátý hráč světa léčil nohu poté, co stejně jako Nadal vypadl v Londýně už ve skupině. Už ale trénoval a o jeho startu se rozhodne ve středu. "Zatím se to vyvíjí velmi dobře, ale nechci se do ničeho nutit a chci jít pomalu dopředu. Sval mi nedělá potíže," řekl Verdasco.

Je také možné, že Verdasco v týmu zůstane, ale bude hrát jen čtyřhru s Felicianem Lópezem a do dvouhry místo něj zasáhne David Ferrer. "Mám už představu, kdo nastoupí, ale neprozradím ji," řekl nehrající kapitán španělského týmu Alberto Costa. Sice nejeví známky nervozity, ale přesto své hráče varuje před přílišným optimismem. "Štěpánek a Berdych jsou schopni porazit kohokoli a nejtěžší ze všeho bude čtyřhra," uvedl Costa.

Štěpánkovi mrznou ruce

Jediná maličkost, která pro oba týmy nepříjemná, je stálá zima v hale. Teplota v Sant Jordi dosahuje pouze 16 stupňů. "Až mi z toho modrají ruce," ukázal Štěpánek prsty na videu na facebooku týmu. "Ale nám to nevadí, my chceme po víkendu tři body," dodal tenista, který dostal k jednatřicátým narozeninám od týmu dort, dres s číslem 78 a bačkory, obé v barvách fotbalistů Barcelony.