Tenista Radek Štěpánek je spokojený se vstupem do sezony, v němž v Brisbane prohrál s Andym Roddicekem až ve finále a v obou setech podlehl až v tie-breaku. Věří, že jeho forma ještě poroste na nadcházejícím Australian Open, které začíná v melbourne v pondělí. "Hrál jsem výborný tenis, což mi dodalo klid a pohodu, a chtěl bych, aby moje forma gradovala na Australian Open," řekl z Adelaide, kde hraje exhibiční turnaj.

Nový model přípravy

Na exhibici World Tennis Challenge se Štěpánek potká s legendami, jako je John McEnroe, ale zároveň to pro něj bude příprava na první grandslamový turnaj sezony. Ve dvouhře už v prvním utkání porazil patnáctého hráče světa Gillese Simona z Francie 7:5 a 6:0. "Dříve jsem hrával na úvod sezony vždy turnaje, ale letos jsem zvolil tenhle styl a věřím, že to bude pozitivní," konstatoval Štěpánek.

Novinkou pro něj také bylo, že měl před sezonou jen dva týdny na přípravu. Kvůli finále Davisova poháru, v kterém Češi začátkem prosince prohráli ve Španělsku, pracoval s koučem Petrem Kordou a s kondičním trenérem Markem Všetíčkem intenzivněji než jindy. "Zaměřovali jsme se na to, abych hrál agresivní tenis, a vychytávali jsme mušky, které tam jsou. Důležité bylo to nepřepísknout, aby se tělo nezavařilo. Myslím, že kluci mi udělali fantastickou přípravu," uznal tenista.

Stále má co zlepšovat

Jeden z nejstarších hráčů na okruhu vyhrál v roce 2009 dva turnaje a svými výkony dovedl tenisty do finále Davisova poháru. A je na něm vidět, že si na kurtu věří. "Jsem moc rád, že to tak je a rovnám se s nejlepšími, ale doufám, že ještě můžu růst. Pořád je přede mnou v žebříčku dvanáct hráčů," řekl s tím, že na vrcholu své výkonnosti ještě není. "Určitě si myslím, že stále mám co zlepšovat," dodal.

Nebyl by to Štěpánek, aby neudělal před novou sezonou nějakou změnu v barvách své sportovní výbavy. Rám jeho rakety na turnajích nezdobí jako při daviscupu barvy české vlajky, letos se prý vrátil ke kořenům tenisu. "Zvolil jsem bílou, protože tenis je bílý sport a bílá k tomu patří," prozradil.

Finále v Brisbane: Řoddick - Štěpánek obrazem: