Šest tenistek vybral kapitán českého týmu Petr Pála do širšího výběru pro únorové utkání prvního kola Světové skupiny Fed Cupu proti Německu. Šestici Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Iveta Benešová, Květa Peschkeová, Lucie Hradecká a Barbora Strýcová-Záhlavová zúží po prvním týdnu Australian Open, kde uvidí všechny hráčky v akci.

Pála: Iveta chce hrát

"Se všemi hráčkami jsem osobně mluvil a chtějí reprezentovat," telefonoval Pála z Austrálie. K Benešové, která po loňské porážce v semifinále s USA 2:3 prohlásila, že už ve Fed Cupu nechce startovat. "Řekla to zklamaná bezprostředně po porážce. Nyní potvrdila, že má zájem znovu hrát," uvedl Pála.

Před utkáním s Německem, které se bude hrát 6. a 7. února, sleduje i soupeřky. "Viděl jsem v Hopmanově poháru Sabinu Lisickou a předtím také Andreu Petkovicovou. Obě jsou velice dobře fyzicky připravené. Ovšem Fed Cup má svoje zákonitosti," řekl Pála. "Doufám, že si tenistky po návratu z Austrálie rychle zvyknou na nový povrch," prohlásil.

Zápas se bude hrát na Brněnském výstavišti na zcela novém taraflexovém povrchu, který bude sloužit i při Davisově poháru. "Nový povrch je středně rychlý a měl by našim tenistům vyhovovat," řekl Vladimír Šafařík, ředitel společnosti České sportovní, která má organizaci na starosti.

Vstupenky jsou v prodeji

Vstupenky na mobilní tribuny pro 3800 diváků budou v předprodeji od na ticketportal.cz vstupenky. Jednodenní za 290 Kč a na oba dny 490 Kč.

Losování zápasů bude v pátek 5. února ve 13.30 na Nové radnici v Brně. V sobotu se budou hrát od 13.00 dvě dvouhry, v neděli 7. února od 12.00 dvě dvouhry a na závěr čtyřhra.

České tenistky mají od středy i svůj profil na facebooku.

Související