Kapitán Pála nominoval na první kolo Fed Cupu tenistky Lucii Šafářovou, Petru Kvitovou, Květu Peschkeovou a Lucii Hradeckou. Češky hostí Německo v Brně 6. a 7. února. Ze širší nominace tak vypadly Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová.

"Pro tuto čtveřici jsem se rozhodl na základě toho, jak jsem viděl holky hrát v Austrálii. Věřím, že postoupíme do semifinále," uvedl Pála v tiskové zprávě. Hradecká je v kvartetu pro fedcupový zápas poprvé.

Výkonný výbor ČTS souhlasil s nominací bez diskusí. "Respektujeme rozhodnutí kapitána. Je to silná sestava a máme šanci postoupit mezi nejlepší čtyři týmy světa," řekl prezident svazu Ivo Kaderka.

Němky počítají pro zápas s Andreou Petkovicovou, Annou-Lenou Grönefeldovou a Kristinou Barroisovou. Nejlepší Němka podle žebříčku WTA Sabine Lisická v týmu podle očekávání chybí. Čtyřiadvacáté hráčce světa se zápas týmové soutěže nehodil do turnajového programu, proto se nehrající kapitánce Barbaře Rittnerové s předstihem omluvila.

Týmovou jedničkou tak bude Petkovicová, 49. místo v žebříčku. Grönefeldová je v pořadí WTA na 65. pozici, německá šestka Barroisová je jednaosmdesátá. Nejlepší německou deblistkou je 26. Grönefeldová. Čtvrtou hráčku týmu Rittnerová teprve vybere.