Kostky jsou vrženy. Los na brněnské radnici určil pořadí zápasů prvního kola Světové skupiny Fed Cupu proti Německu. Uzdravená Lucie Šafářová střetnutí zahájí v sobotu ve 13.00, kdy jako první tenistka českého výběru nastoupí proti Anně-Leně Grönefeldové. Ve druhé dvouhře se utkají Petra Kvitová a Andrea Petkovicová.

V nedělních dvouhrách by se nejdříve měly střetnout první hráčky obou týmů Šafářová s Petkovicovou a po nich Kvitová s Grönefeldovou, ale kapitáni mají možnost nominace změnit. To platí i pro závěrečnou čtyřhru, do které jsou nahlášeny deblistka Květa Peschkeová a Lucie Hradecká a na německé straně Kristina Barroisová s Tatjanou Malekovou.

Šafářová měla začátkem týdne horečku, ale od středy trénovala a měla by být na utkání připravena. S Grönefeldovou se na okruhu WTA potkala třikrát a dvakrát vyhrála. Naposledy to brněnská rodačka Šafářová dokázala letos v lednu na turnaji v Brisbane.

Losování se zúčastnila i wimbledonská vítězka z roku 1998 Jana Novotná, která od loňska žije v rodném Brně. Bývalá světová dvojka dostala od předsedy České tenisové asociace týmovou akreditaci. "Byla, je a vždy bude členem našeho týmu," řekl Ivo Kaderka.

Zápas po oba dny přímo odvysílá Česká televize na programu ČT4 sport.

Vítězný celek postoupí do semifinále a jeho případným soupeřem budou buď obhájkyně titulu Italky, nebo Ukrajinky.

Program utkání Česko - Německo (Brno - výstaviště):

Sobota, 13.00: Šafářová (46. v žebříčku dvouhry WTA) - Grönefeldová (66.), Kvitová (68.) - Petkovicová (49.).
Neděle, 12.00: Šafářová - Petkovicová, Kvitová - Grönefeldová; Peschkeová, Hradecká - Barroisová, Maleková.