Tenistka Lucie Šafářová si na turnaji v Paříži zahraje o titul. V dnešním semifinále porazila druhou nasazenou Flavii Pennettaovou z Itálie 4:6, 6:3 a 6:4. Její soupeřkou bude v neděli turnajová jednička Jelena Dementěvová z Ruska, která rovněž ve třech setech zdolala Američanku Melanii Oudinovou.

Třiadvacetiletá česká fedcupová reprezentantka hraje v pařížské hale Pierra de Coubertina ve skvělé formě a vyřadila již třetí nasazenou soupeřku. Na tomto turnaji se jí dařilo podobně už před třemi lety, kdy přešla přes tři hráčky elitní světové desítky včetně Justine Heninové až do finále. Tento úspěch může v neděli ještě vylepšit a připsat si pátý turnajový titul v kariéře.

Vyrovnaný úvodní set pro sebe rozhodla lépe servírující Pennettaová díky brejku v deváté hře. Šafářová však přesnými údery od základní čáry donutila soupeřku k chybám a stav vyrovnala. V rozhodujícím setu za stavu 4:4 si brněnská rodačka vypracovala první brejkbol a také jej využila. Suverénní výkon potvrdila při vlastním servisu a o čtyři roky starší Italku zdolala i ve druhém vzájemném měření sil.

Související