Tenistka Petra Kvitová v semifinále turnaje v Memphisu prohrála s bývalou světovou jedničkou Mariou Šarapovovou z Ruska 4:6 a 3:6. Čtvrtfinále bylo konečnou stanicí pro Tomáše Berdycha, který podlehl Lotyši Ernestsu Gulbisovi 6:3, 3:6 a 6:7. Lotyš už předtím vyřadil dalšího českého hráče Radka Štěpánka.

V soutěži mužů se ve čtvrtfinále s turnajem rozloučil obhájce titulu Američan Andy Roddick. Nejvýše nasazený hráč prohrál s krajanem Samem Querreym 5:7, 6:3 a 1:6, který mu oplatil týden staré vyřazení v semifinále v San Jose.
Devatenáctiletá Kvitová po ztrátě prvního setu získala ve druhé sadě náskok 2:0, vedení ale neudržela. Se Šarapovovou nakonec prohrála po hodině a dvaceti minutách.

Postup do semifinále byl pro Kvitovou nejlepším výsledkem v letošní sezoně. V Hobartu skončila v kvalifikaci, na Australian Open ve druhém kole prohrála se Serenou Williamsovou.
Šarapovová si o titul zahraje poprvé od loňského září. Ruská tenistka se o 21. turnajový triumf v kariéře utká se Sofií Arvidssonovou ze Švédska

Berdych zahájil utkání lépe, a přestože lotyšský hráč dal v prvním setu devět es, své podání jednou neudržel. Stejným výsledkem 6:3 získal druhý set Gulbis, v rozhodujícím dějství jej ale začalo trápit koleno. Za stavu 1:4 se s bolestivou grimasou nechal ošetřit a lékařskou přestávku využil pak ještě jednou.

Berdych se delší přestávkou nechal rozhodit a od stavu 5:2 tahal za kratší konec. Lotyšský tenista vyhrál nakonec v tie-breaku 7:3 a oplatil Berdychovi porážku z prvního vzájemného duelu z loňského roku.