Fernando Gonzalez dnes v Coquimbu porazil ve třetí dvouhře Dudiho Selu 6:4, 6:4 a 6:3 a už před závěrečným duelem zajistil Jihoameričanům rozhodující třetí bod a vedení 3:1.

Nepotěšil tím české tenisty, kteří si po výhře v Belgii přáli naopak Izrael. Důvod byl prostý. S Izraelem by hráli doma, naopak do Chile musí cestovat.

"Určitě bych bral radši Izrael. Hráli bychom doma a nebylo by to tak komplikované. Do Chile to bude daleká cesta, to za prvé. Za druhé to bude hodně nákladné a ze třetí nás bude čekat hodně bouřlivá atmosféra,“ vypočítal zápory nehrající kapitán Jaroslva Navrátil.

Chile v odloženém utkání vedli po sobotních dvouhrách už 2:0, Izraelci ale vyhráli v neděli čtyřhru a ještě vykřesali naději. Tu dnes udusil Gonzalez.

Čeští tenisté se s Chile v Davisově poháru zatím utkali pouze jednou. Před třiačtyřiceti lety. V roce 1967 v prvním kole v Praze vyhráli 3:2.

Berdych: šanci uspět máme

Podle Tomáše Berdycha má však český tým šanci uspět i v Chile. "Když to bude vycházet takhle a my si udržíme formu, tak pořád šance přes druhého hráče v Chile je," uvedl. "Bude to nesmírně náročné s tím, že člověk bude muset letět na úplně druhý kout světa," upozornil.

Český tým vstoupí do zápasu s Chile s vyrovnanou bilancí. Berdych s Massuem na okruhu ATP dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál. Gonzaleze pak dokázal třikrát porazit a čtyřikrát neuspěl. Radek Štěpánek hrál s Massuem třikrát a jednou zvítězil, Gonzaleze ve čtyřech vzájemných duelech zdolal třikrát.

Zápas Chile s Izraelem nezačal jako ostatní duely v pátek kvůli problémům s dopravou po ničivém zemětřesení a celý program byl o den odložen. Zemětřesení o síle 8,8 stupně Richterovy škály si minulou sobotu v Chile vyžádalo téměř 800 lidských životů.

Ve zbývajících dvojicích na sebe narazí Rusko s Argentinou, obhájci Španělé se utkají s Francií a k vidění bude i balkánské derby mezi Chorvatskem a Srbskem.

Související