Bývalý první tenista světa Ivan Lendl se po letech objeví na kurtu začátkem dubna v Atlantic City a jedná se také o jeho exhibici v Česku.

"O tom, aby se Ivan Lendl představil jako tenista v Česku, velmi intenzivně jednáme a jistě by to bylo přání každého českého tenisty, vidět Ivana v České republice na vlastní oči,“ řekla dnes ČTK Petra Langrová-Píchalová, ředitelka challengeru UniCredit Czech Open.

Právě v rámci tradičního turnaje můžu v Prostějově (31. května až 5. června) se Lendl letos objeví v České republice. "Jsem ráda, že jsme se s Ivanem domluvili, že bude čestným hostem. Během turnaje uspořádáme oslavu třiceti let od výhry v Davis Cupu,“ uvedla Langrová.

Jisté ovšem je, že v případě dohody s Lendlem by se tenisová exhibice nehrála v Prostějově a byla by v pozdějším termínu. Slova Miroslava Černoška, majitele České sportovní, která pořádala loni a předloni v Praze exhibice s někdejšími světovými jedničkami, napovídají, kdo by mohl být Lendlovým soupeřem.

"Můžu potvrdit Borga,“ zmínil se Černošek o legendárním Švédovi loni v listopadu po exhibici Advantage Tennis, na které mimo jiné hráli Mats Wilander a Stefan Edberg.

Lendl v rozhovoru s MF Dnes připustil, že chystá v Česku nějaké akce. "Není to ještě na sto procent, tak bych o tom nerad mluvil. Ale loni jsem v Česku nebyl a letos bych chtěl přijet,“ uvedl.

K tenisu se vrací poprvé od roku 1994, kdy kvůli potížím se zády ukončil kariéru. Před rokem a půl ho ale i díky péči lékařů záda bolet přestala a opět pravidelně trénuje. "Dávno jsem se smířil, že nebudu hrát jako před třiceti lety. Bude to zábava,“ řekl Lendl.

Související