Marná snaha Nicole Vaidišové o návrat na výsluní světového tenisu končí - podle serveru tennisreporters.net - definitivně. Bývalá sedmá hráčka světa měla dostat divokou kartu k účasti na turnaje v Miami koncem března, ale měla se jí vzdát a pořadatelům vzkázat, že letos už hrát nebude.

HN se zatím nepodařilo informaci potvrdit. Podobně je na tom agentura ČTK. "Nevím, jestli Nicole ukončila kariéru," napsala tenistka Petra Kvitová na dotaz ČTK. Její trenér David Kotyza viděl hrát Vaidišovou na turnaji v Memphisu před čtrnácti dny. "Zdálo se mi, že se snaží, a nehrála špatně. O konci její kariéry nic nevím, ale vyloučit se to nedá," uvedl.

Nový kouč nepomohl

"Bývalá sedmá hráčka světa a dvojnásobná grandslamová semifinalistka ukončila ve dvaceti letech kariéru," oznámil dnes s odkazem na nespecifikovaný zdroj. Informaci zopakoval na webu tennis.com reportér Matthew Cronin. "Je údajně unavená z porážek a nemá chuť se vracet," stojí na tennis.com.

Na začátku sezony se přitom psalo, že Vaidišová se snaží dostat do bývalé formy s pomocí zkušeného nizozemského kouče Erika van Harpena, který v minulosti vedl třeba Arantxu Sanchezovou-Vicariovou nebo Marii Kirilenkovou.

Ovšem zlepšení nepřišlo, letos třikrát skončila už v prvních kolech. Jedinou výhru Vaidišová zaznamenala v prvním kole turnaje WTA v Memphisu, kde hrála na divokou kartu, ale skončila hned v dalším zápase.

Konec na 176. místě

Vaidišová hrála semifinále French Open 2006 a Australian Open 2007, vyhrála šest turnajů WTA ve dvouhře. Po rozchodu s trenérem a nevlastním otcem Alešem Kodatem, k němž se později ještě na nějaký čas vrátila, se ve světovém žebříčku propadla až na současné 176. místo.

Server tennisreporters.net přinesl i ohlas Kim Clijstersové na brzký konec kariéry Vaidišové. "Byla obrovským talentem," uvedla na webu belgická tenistka, která se po narození dcery Jady úspěšně vrátila na kurty po dvouleté pauze. "Myslím, že cítila obrovský tlak, za nějž mohli lidé kolem ní. Proto na kurtu nikdy nebyla uvolněná," tvrdila Clijstersová, která s českou hráčkou občas trénovala.

Související