Tenista Ivan Lendl prohrál svůj první zápas po 16 letech. V exhibici Caesars Tennis Classic na jeden set porazil v Atlantic City bývalého prvního hráče světa Švéd Mats Wilander 6:3. Zápas sledovalo přes sedm tisíc diváků.

Padesátník Lendl vypadal skoro stejně jako když kdysi vládl tenisovému světu. Jen jeho hra už neměla pochopitelně takový říz a kupil příliš mnoho nevynucených chyb. "Bylo zábavné zase hrát, ale bylo to i trochu frustrující. Měl jsem jasnou představu o svých úderech, ale nedokázal jsem míče dobře trefovat," řekl Lendl.

Lendl: Přště budu lepší

"Byl jsem pro něj dost těžký protivník na první zápas," popichoval Wilander poraženého. Lendl kontroval slovy: "Příště budu lepší."

Vítěz 94 turnajů dvouhry Lendl pobýval v čele světového žebříčku dohromady 270 týdnů. Z tenisové scény ale musel ostravský rodák, který má od roku 1992 americké občanství, zmizet nedobrovolně v roce 1994 kvůli chronickým bolestem zad. K tenisu se vrátil loni.

"Srdce mi říkalo, že to moc nepůjde, ale mysl měla opačný názor a většinou to tak bylo," konstatoval Lendl. S Wilanderem hráli vážně, ale také se bavili. Po první dlouhé výměně se Lendl s úsměvem obrátil na o čtyři roky mladšího soupeře a zavolal: "Už seš unavenej?"

Objeví se Lendl i na exhibici v České republice?

Lendl vyhrál první game, ale pak ztratil dvakrát servis. Při mečbolu skončil jeho forhendový volej v síti. "Bylo skvělé hrát před fanoušky, jen bych chtěl dát více lepších míčů," řekl Lendl. "Tenis si užívám a vždycky jsem si užíval, ale abych byl upřímný, tak občas si hru vychutnám více, když hraju doma na svém kurtu," dodal.

Osminásobný grandslamový vítěz Lendl neplánuje hrát veteránský okruh, ale možná se objeví na dalších exhibicích. Jedna je v jednání pro Českou republiku a mohla by se uskutečnit letos na podzim.

V dalších exhibičních zápasech v Atlantic City porazil Rus Marat Safin další někdejší hvězdu Peta Samprase 6:4. Andy Roddick si se Samprasem poradil stejným poměrem a pak přehrál Safina 6:4.

Související