České tenistky už se v Římě připravují v kompletním složení na víkendové semifinále Fed Cupu dorazila v úterý večer i deblistka Květa Peschkeová a doplnila trojici Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Lucie Hradecká.

Sedmnáctá hráčka světového žebříčku čtyřhry Peschkeová nemohla stejně jako v neděli celý tým kvůli omezenému leteckému provozu po erupci islandské sopky do italské metropole letět a z Berlína přijela autem. Za volantem se střídala s manželem Torstenem, sama řídila okolo 500 kilometrů.

"Ani nejsem unavená, i když to se teprve pozná. Člověk to musí brát, jak to je. Už jsem se těšila za týmem," řekla Peschkeová v telefonickém rozhovoru ČTK. Autem takhle daleko jela naposledy před sedmi lety na turnaj do Ženevy. "Ale teď to bylo lepším autem než kdysi, takže si nestěžuji."

Areál v Římě se jí líbí. "A jakou mám formu? To se pozná, všechno ještě dopilujeme na lepších kurtech než v Německu," řekla Peschkeová, která letos získala ve čtyřhře dva tituly. Nejdříve uspěla v lednu v Brisbane s Chuang Chia-jung z Tchaj-wanu a koncem března vyhrály se slovinskou partnerkou Katarinou Srebotnikovou v Indian Wells.

Související