Kvitová, jež nahradila v původní nominaci na poslední chvíli Lucii Šafářovou, kterou v dnešním dopoledním tréninku začalo bolet rameno, začala zápas proti italské jedničce špatně, když prohrávala dokonce 2:5.

Zlepšenou hrou se jí však podařilo odvrátit setbol, utkání vyrovnat a dotáhnout do tiebreaku. V něm se však Italka probrala a poměrně hladce zvítězila 7:3.

Těsně ztracený úvodní set Kvitovou poznamenal. Zbytečně kazila a soupeřce se už výkonem nepřiblížila. Sadu, kterou Pennettaová vyhrýla 6:2, ukončila esem.

"Po prvním setu jsem byla trošku naštvaná a nechtěla jsem to vzdát,ale něco se zvrtlo já se pak snažila bojovat, ale bohužel to nestačilo," byla zklamaná Kvitová před kamerami České televize. "Chtěla jsem uhrát bod, abychom měli alespoň šanci, ale Italky jsou opravdu dobré, zvláště doma na antuce," pokračovala.

První set pro Česko nezískala ani Lucie Hradecká, která podledla Erraniové 4:6, 2:6. V závěrečné čtyřhře český pár Hradecká, Peschkeová odvrátila šest mečbolů, ale ani to na čestný bod nestačilo. Erraniová se Schiavoneovou zvítězily 6:2, 6:4.

Semifinále tenisového Fed Cupu v Římě (antuka):
Itálie - ČR 4:0 po čtvrté dvouhře
Pennettaová - Kvitová 7:6 (3), 6:2
Esa: 3:2. Dvojchyby: 5:5. Vítězné míče: 21:22. Využité brejkboly: 4/5 - 2/5. Nevynucené chyby: 21:29. Celkem získané míče: 69:59. Čas: 1:24 hod.

Erraniová - Hradecká 6:4, 6:2

Erraniová, Schiavoneová - Hradecká, Peschkeová 6:2, 6:4